Blog > Komentarze do wpisu

Kaznodzieja / Camilla Läckberg

Akcja drugiej powieści kryminalnej Camilli Läckberg, po Księżniczce z lodu, rozgrywa się w Fjällbackce, małej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed bardzo skomplikowaną zagadką. Jaki jest związek między morderstwem młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, a sprawą sprzed dwudziestu pięciu lat, dotyczącą zaginięcia dwóch dziewczyn? Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać...

Pierwsze pozytywne spotkanie z autorką, przy okazji czytania "Księżniczki z lodu", zachęciło do sięgnięcia po kolejną część szwedzkiego kryminału. Cierpliwie czekałam w bibliotece na swoją kolej. Wiadomo pozycja popularna to i trochę to portwa. I tak się cieszę, że moja biblioteka kupuje nowości. Dzięki temu i ja mam do nich dostęp :)). Ostatnio z różnych powodów ograniczyłam kupowanie własnych książek.

Do rzeczy. Po dobrych opiniach na blogach spodziewałam się niezłego kryminału i nie zawiodłam się! Przede wszystkim znów spotkałam się z lubianymi przeze bohaterami z poprzedniej książki - Eriką i Patrikiem. Za to uwielbiam sagi, nie trzeba się szybko rozstawać z bohaterami. Można nadal śledzić ich losy. Erika jak wiemy spodziewa się dziecka, tym razem jej postać w powieści jest zredukowana. Co jakiś czas czytamy o jej zmaganiach z upałem, który tego lata w Szwecji jest wyjątkowo dotkliwy.  Stara sie pomóc w śledztwie, lecz ze względu na swój stan wiele nie może pomóc... Prowadzone postepowanie przez policjantów z Fjällbackce nabiera tempa, gdy przeszlość zbyt mocno wiąże się z teraźniejszością... Pojawiają się co raz to nowe wątki i okoliczności. Nie chcę za dużo zdradzać, jedno jest pewne - nie nudziłam się, ani przez chwilę! Przewracając kolejne kartki szukałam rozwiązania zagadki i nie było to takie proste. Do samego końca miałam wątpliwości... Jak dla mnie, ogromny plus. nie ma nic gorszego, gdy w połowie powieści znamy zakończenie. Tu tego nie doświadczyłam!:))

Camilla Läckberg jak wiadomo prócz sedna historii pokazuje toczące się życie w tej małej szwedzkiej miejscowości. Chętnie odwiedziłabym opisywane przez nią miejsca... Na razie czekam na kolejną jej książkę, jestem już pierwsza w kolejce:))

wtorek, 12 października 2010, gusiook

Polecane wpisy

Komentarze
2010/10/13 01:03:58
Mnie też książki Läckberg się podobają, zresztą ja lubię kryminały, a skandynawskie są fajne.
Tę trzecią część też czytałam i jest bardzo interesująca, czekam na kolejne po niemiecku.
Gusiook, serdeczności!
O.
-
judytta
2010/10/14 08:32:53
Czytałam I tom, kupiłam omyłkowo III tom zamiast drugiego więc w bibliotekach się rozglądam.
Mogłabym zacząć Kamieniarza ale ..coś mnie powstrzymuje że Kaznodzieję też powinnam.
Oczywiście pierwsza książka Lackberg podobała mi się.
-
gusiook
2010/10/15 16:52:35
Obiezy_swiatko:)) Na mnie trzecia czeka w bibliotece, zobaczymy kiedy będzie moja kolej. Właściwie mogę trochę poczekać - sporo książek leży nieprzeczytanych, a już zaczynam przyswajać te uczelniane.
Co jeszcze ze skandynawskich kryminałów polecasz?
dobrego weekendu!:)
-
gusiook
2010/10/15 16:55:23
Judytto:)) czytając II część bez problemu można było się zorientować o losach bohaterów w pierwszej. Pewnie podobna relacja jest z tomu III na II. Myślę, że jest to seria na tyle interesująca, iż warto przeczytać wszystkie części.
Pozdrawiam piątkowo:)
-
selketowa
2010/10/15 19:18:49
A ja nigdy nie czytałam niczego tej autorki... Ale recenzja bardzo zachęcająca :) Dobrego dnia!
-
gusiook
2010/10/16 15:32:31
O książkach tej Pani dowiedziałam się blogów. Naprawdę polecam!:)
Przed chwilą wróciłam z jesiennego spaceru, mimo braku słońca las był piękny! Jak Twój weekend?:))
-
2010/10/16 18:01:00
Gusiook, ale ja Ci mogę polecić po niemiecku, bo ja w sumie tylko w tym języku czytam, po polsku kryminałów szwedzkich wcale. Ale Chiaro kilka razy polecała po polsku.
Dobrego weekendu!
O.
-
2010/10/16 20:49:13
Guiooczku, wysłałam przed chwilą maila :) Okropnie spóźnionego - przepraszam.
O.
-
gusiook
2010/10/24 14:05:20
Obieży_światko, niemiecki jest dla mnie niedostępny. Czytasz tylko w tym języku?
Dziękuję za maila, nie jest spóźniony. Pisałam, że teraz mi się nie śpieszy. Przed wakacjami raczej tam nie dotrę...
dobrej niedzieli:)
-
2010/10/24 14:44:09
99 procent tego, co czytam, czytam po niemiecku. Ale paczuszki z księgarni online przychodzą do mnie regularnie ;)
Serdeczności!
O.
-
judytta
2010/11/03 13:37:27
Przeczytałam Kamieniarza i na pewno sięgnę po Kaznodzieję a widzę że nie będzie mi tak przeszkadzaĆ to że nie w tej kolejności a też będę mieć na uwadze ten najnowszy tom.
-
gusiook
2010/11/04 17:05:53
Obiezy_swiatko:)) podziwiam, musisz bardzo dobrze znać język. W końcu to jest niezbędne jeśli chcemy w pełni wczuć się w daną książkę...
-
gusiook
2010/11/04 17:07:15
Judytto:)) oo, i jak wrażenia? Mam już u siebie w domu, czeka na swoją kolej. Chwilowo mam brak czasu na czytanie i idzie mi to strasznie wolno. Choć przecież to nie wyścigi.
Online Casino
statystyka