niedziela, 29 lipca 2012

Czas na herbatę jest dla mnie zawsze. Zaraz po wstaniu. W porze lunchu i obiadu, a i wieczorem mam chęć. Gdy mam dobry i zły humor. W domu, pracy i w kawiarni. Herbata towarzyszy mi przez cały dzień. Kawa też, lecz zdecydowanie ta pierwsza ma pierwszeństwo. Lubię zwykłą czarną z cytryną, zieloną z różnymi dodatkami, białą oraz owocową (tylko taką prawdziwą, a nie mieszankę hibiskusa z jabłkami i aromatami). Obowiązkowo duży kubek, filiżanka czasami. 

Powszechnie jest znany stereotyp, iż w Anglii pije się mnóstwo herbaty. Byłam bardzo ciekawa, jak to właściwie jest. Mam okazję się przekonać, że to nie tylko kolejna anegdotka o Brytyjczykach. :)

Obserwacje oraz rozmowy jasno to potwierdzają. Herbatę kochają! :)) Teraz pytanie jaką? Większość jednoznacznie odpowiada, iż czarną, najzwyklejszą i oczywiście z ... mlekiem.

To połączenie nie wydawało mi zbyt korzystne. Gdy pierwszy raz mi je zabronowano, przyjęłam je z grzeczności i ciekawości. Nie powaliło mnie na kolana, nie odrzuciło. Po jakimś czasie na kolejnej przerwie w aptece z powodu braku kawy, stwierdziłam, iż znów spróbuję. Tym razem spotkanie zaskakująco miłe. Taka herbata dodaje sporo energii na dalszy dzień pracy. Z kawy i klasycznej herbaty z cytryną nie zrezygnuje, ale to połączenia naprawdę mi pasuje.  Myślę, że będzie się sprawdzać szczególnie w gorszą pogodę.  :))

 

piątek, 20 lipca 2012

Nie da się zatrzymać uciekającego czasu. Dotarło to do mnie, gdy zobaczyłam datę ostatniego wpisu. Przyznam, że trochę się zdziwiłam. Nie sądziłam, że byłam tu aż tak dawno temu. Wirtualny świat czasem odchodzi na drugi plan. Po prostu. Sporo się po drodze wydarzyło.

Koniec studiów.

Magister farmacji.

Rozpoczęty staż na obczyźnie.

Yorkshire w Anglii, to mój obecny region zamieszkania. Pomału się ogarniam w nowej rzeczywistości. Mam szczęście do spotykanych ludzi. Dzieje się dużo dobrego i ciekawego. W aspekcie zawodowym, ale i osobistym. Kolejna okazja do sprawdzenia siebie. No i urocza okolica. Jest pięknie, wietrznie i słońce czasem wyjdzie zza chmurki!

Może uda mi się teraz częściej tu zaglądać :). Boję się cokolwiek obiecywać...

Czy jeszcze ktoś tu wpada? :)

Tagi: Anglia
20:44, gusiook
Link Komentarze (8) »
Online Casino
statystyka